
Nézzük meg az Autómentes Ilosvai terveit!
Tervbemutató az Ilosvai Selymes téren A tervek szerint az Ilosvai Selymes tér tartósan megnyílna a

Tervbemutató az Ilosvai Selymes téren A tervek szerint az Ilosvai Selymes tér tartósan megnyílna a

Idén június végétől, szeptember végéig ismét megnyílt az Ilosvai Selymes tér a kerékpárosok és gyalogosok előtt. Az Ilosvai Selymes utca, a Rákospatak utca és a Kerékgyártó utca teret érintő szakasza autómentes övezetté vált. A megnyitás végéhez közeledve a lakosok elmondhatják véleményüket a tér autómentessé alakításáról. Az autómentes időszakot egy ünnepség zárja, melyen kézműves foglalkozások, bábelőadás, táncos fellépők és koncert várják az érdeklődőket. Mindenkit szeretettel várunk szeptember 27-én, szombaton 14 és 21 óra között az Ilosvai Selymes téren!

Június 24-től szeptember 30-ig az Ilosvai Selymes utca, a Rákospatak utca és a Kerékgyártó utca teret érintő szakasza autómentes övezetté válik. Az érintett terület a mellékelt ábrán zöld jelzéssel látható.

Maratoni ötletelés nemzetözi csapatokkal a Rákos-patak mente rekreációs térré alakításáról. Jelenleg folyik a Rákos-patak egy

A Rákospatak és az Ilosvai Selymes tér rekreációs térré alakításának tervei egy átfogó városfejlesztési koncepció részét képezik, amelyet Zugló és a Főváros Önkormányzata közösen kíván megvalósítani. A közel jövőben KAT készül, amely a teljes szomszédság igényeit és lehetőségeit figyelembe kívánja venni e mellett szükséges egy teljes körű forgalomtechnikai tervezés és részvételi folyamat, valamint kommunikáció megvalósítása.

Az Ilosvai Selymes tér környékének végleges autómentesítése kezdődik el augusztusban, ezzel egy új, összefüggő rekreációra